Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy

Realizacja projektu pn. „Senior 2020” – projekt aktywizacji, integracji i wsparcia osób starszych z terenu gminy Moszczenica

Utworzono dnia 23.07.2020

W dniu 22 czerwca 2020r. na boisku sportowym Orlik w Moszczenicy odbyło się spotkanie inauguracyjne dla Uczestników projektu „Senior 2020  – projekt aktywizacji, integracji i wsparcia osób starszych z terenu gminy Moszczenica” - projekt współfinansowany ze środków dotacji celowej budżetu państwa przeznaczonych na rozwój pomocy społecznej oraz środków własnych gminy.  Do tegorocznej edycji Projektu zgłosiło się łącznie 70 osób.

Spotkanie inaugurujące projekt połączone było z prelekcją ratownika medycznego. Uczestnicy zostali zapoznani z działaniami planowanymi do realizacji w tegorocznej edycji tj. warsztaty, spotkania, wyjazdy integracyjne, a także procedurami bezpieczeństwa w związku z trwającą nadal sytuacją epidemiologiczną, opracowanymi na potrzeby działań projektowych i dostosowania do wymogów sanitarnych. Ratownik medyczny przekazał Uczestnikom praktyczne rady i wskazówki w zakresie bezpiecznych zachowań,  zaleceń, środków ostrożności i profilaktyki w dobie trwającej epidemii koronawirusa. Apelował o zachowanie zdrowego rozsądku i spokoju przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad higieny i wymogów sanitarnych.

Pozostałe, podjęte dotychczas działania projektowe to między innymi : przeprowadzenie warsztatów ogrodniczych wraz z zaprojektowaniem i zagospodarowaniem przestrzeni w centrum naszej gminy. Prowadzone są cykliczne warsztaty zdrowego trybu życia oraz trening funkcji poznawczych dla zainteresowanych grup uczestników. Ponadto w ośrodku w ramach działań projektowych można korzystać z bezpłatnych usług prawnych i psychologicznych, do korzystania z których zachęcamy mieszkańców gminy.

Dzięki zaangażowaniu naszych Seniorów działania projektowe są pożyteczną, budującą i bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu - dlatego też bardzo dziękujemy naszym Uczestnikom za współpracę i zachęcamy do dalszego udziału w planowanych przedsięwzięciach.

Kalendarium

Czerwiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny