Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy

ul. Samorządowa 2, 38-321 Moszczenica

Przejdź do treści

Zapytanie ofertowe na wykonanie zamówienia publicznego pod nazwą Dożywianie dzieci w szkołach na terenie Gminy Moszczenica w okresie od 03 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

Opis przedmiotu zamówienia

  1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie, dostarczanie oraz wydawanie posiłków dla dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Moszczenica w formach i ilościach wskazanych przez zamawiającego, w okresie od 03 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
  2. Usługa, o której mowa w ust. 1, świadczona będzie na rzecz 100 dzieci, w tym dzieci przedszkolnych i klas ‘0”  - 35 , dzieci szkolnych - 65
  3. Ilość dzieci w trakcie wykonywania zamówienia może ulec zmniejszeniu bądź zwiększeniu, co będzie mieć odzwierciedlenie w rozliczeniach Zamawiającego z Wykonawcą
  4. Zamówienie obejmuje przygotowanie, transport i wydanie posiłków w siedzibach placówek oświatowych o odpowiedniej gramaturze oraz kaloryczności minimum 500 kcal/ ilość  dzienna dla dzieci przedszkolnych i klas „0” oraz o kaloryczności minimum 600 kcal./ilość dzienna dla dzieci szkolnych. Posiłek dla dzieci przedszkolnych oraz klas „0” stanowić będzie pełny dwudaniowy obiad /zupa, drugie danie oraz kompot/ natomiast posiłek dla dzieci szkolnych stanowi  co najmniej 1 gorące danie oraz kompot.

4.1. Dopuszcza się możliwość przygotowania i wydania dzieciom szkolnym posiłku w formie obiadu dwudaniowego.

  1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i dostarczenia posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwa zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz z normami HACCP.
  2. Przygotowując posiłki Wykonawca zobowiązuje się do stosowania przepisów określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r.
    w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach t.j.

6.1 środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w jednostkach systemu oświaty muszą spełniać odpowiednie wymagania dla danej grupy wiekowej, wynikające z aktualnych norm żywienia dla populacji polskiej.

6.2 środki spożywcze, o których mowa w 6.1. dobiera się w taki sposób, aby: na całodzienne żywienie składały się artykuły spożywcze pochodzące z różnych grup środków spożywczych;

6.3 posiłki zawierały produkty z następujących grup środków spożywczych: produkty zbożowe lub ziemniaki, warzywa lub owoce, mleko lub produkty mleczne, mięso, ryby, jaja, orzechy, nasiona roślin strączkowych i inne nasiona oraz tłuszcze.

6.4 zupy, sosy oraz potrawy sporządzane były z naturalnych składników, bez użycia koncentratów spożywczych, z wyłączeniem koncentratów z naturalnych składników

6.5 od poniedziałku do piątku były podawane nie więcej niż dwie porcje potrawy smażonej, przy czym do smażenia jest używany olej roślinny rafinowany o zawartości kwasów jednonienasyconych powyżej 50% i zawartości kwasów wielonienasyconych poniżej 40%.

6.6 napoje zawierały nie więcej niż 10 g cukrów w 250 ml produktu gotowego do spożycia.

  1. Ponadto wykonawca zapewni urozmaicony jadłospis z zachowaniem zasady, iż posiłki nie mogą powtarzać się w ciągu 1 tygodnia.
  2. W jadłospisie powinny przeważać potrawy gotowane, pieczone i duszone okazjonalnie smażone. Do przygotowania posiłków zalecane jest stosowanie tłuszczów roślinnych, stosowanie dużej ilości warzyw i owoców, umiarkowane stosowanie cukru i soli.
  3. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasady iż: W ciągu jednego tygodnia co najmniej trzykrotnie /w ramach drugiego dania w przypadku dzieci przedszkolnych i klas „0” oraz jednego gorącego posiłku w przypadku dzieci szkolnych/ sporządzi i wyda posiłek, który stanowi danie mięsne lub rybne z surówką. Do dania takiego zamiennie wydane zostaną ziemniaki, kasza, ryż lub makaron.
  4. W przypadku dzieci przedszkolnych w pozostałe dni w ramach dania drugiego wydane zostanie inne danie bezmięsne w postaci pierogów, naleśników,  kopytek, makaronu z sosem, serem lub innym nadzieniem,  krokietów, gołąbków itp.
  5. W przypadku dzieci szkolnych, którym wydawany będzie posiłek w formie jednego gorącego dania zgodnie z zasadą określoną w pkt.9 w pozostałe 2 dni tygodnia wydany zostanie posiłek w formie zupy z mięsną wkładką o pojemności min 400-500 ml w tym 50 g mięsa lub kiełbasy, podanej ze świeżym pieczywem bez ograniczenia ilościowego lub inne danie bezmięsne w postaci pierogów, naleśników,  kopytek, makaronu z sosem, serem lub innym nadzieniem,  krokietów, gołąbków itp. z zachowaniem odpowiedniej gramatury i kaloryczności posiłków.
  6. Posiłki powinny być przygotowywane w każdym dniu bezpośrednio przed wydaniem, i podane w temperaturze spożywania: zupa 75 ºC, gorące drugie danie – 65 º C, kompot 4 ºC.
  7. Wszystkie etapy procesu produkcyjnego powinny przebiegać bez zbędnych przestojów, celem zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem, zepsuciem i rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych. Posiłki muszą być sporządzone z produktów świeżych, wyklucza się mięso i przetwory z puszek konserwowych. Wykonawca zadba o czystość pomieszczeń, w których przygotowywane, wydawane i spożywane będą posiłki.
  8. Transport posiłków powinien być prowadzony samochodami dostosowanymi do przewożenia środków spożywczych. Środek transportu winien być dopuszczony przez Państwową Inspekcję Sanitarną do przewozu posiłków (żywności).
  9.  Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt wydać posiłki w naczyniach jednorazowych, naczynia i sztućce muszą posiadać atesty dopuszczające ich wykorzystanie w żywieniu. Wykonawca zobowiązany jest po spożyciu posiłków na własny koszt usunąć z terenu szkoły zużyte naczynia jednorazowego użytku lub brudne naczynia wielorazowego użytku oraz wszelkie odpadki żywnościowe. Wykonawca zadba o czystość termosów, w których odbywać się będzie transport posiłków.

15.1 Posiłki mogą również być wydawane na naczyniach wielokrotnego użytku dostępnych w placówkach oświatowych, których dotyczy postępowanie, na mocy odrębnego porozumienia z dyrektorami placówek oświatowych. Za jakość, higienę i  bezpieczeństwo wydania posiłków w ten sposób odpowiadają Wykonawca i Dyrektor placówki.

  1. Wykonawca zobowiązany jest codziennie przechowywać próbki żywności dla potrzeb badań żywności przez Państwową Inspekcję Sanitarną, zgodnie z § 3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 kwietnia 2007 r w sprawie pobierania i przechowywania próbek żywności przez zakład zbiorowego typu zamkniętego.
  2. Posiłki będą dostarczane i wydawane przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, wyłącznie w dni, w których odbywa się nauka w szkołach czy zajęcia w przedszkolu w pomieszczeniach do tego wyznaczonych przez dyrektora placówki. Jeśli dzieci będą uczęszczać do szkoły w inny dzień np. odpracowywać zajęcia szkolne, dzieci objęte są tą formą pomocy, lecz ten fakt szkoły zgłaszają z 3 dniowym wyprzedzeniem wykonawcy.
  3. Posiłki powinny być dostarczane bezpośrednio przed ich wydaniem w godzinach pomiędzy 11.00 a 12.30.  Dokładna godzina wydawania posiłków w poszczególnych szkołach będzie ustalana przez wykonawcę indywidualnie dla każdej placówki bezpośrednio z dyrekcją szkoły.
  4.  Ilość dostarczanych posiłków może zmieniać się w trakcie obowiązywania zamówienia. Każdorazowo na bieżąco wykonawca będzie informowany o ilości posiłków, które ma dostarczyć.
  5. W ofercie wykonawca zaproponuje jadłospis na okres 1 miesiąca, z podaniem składników wagowych (gramatury) oraz kaloryczności (w kcal).
  6. Wykonawca przygotowywać będzie systematyczne z tygodniowym wyprzedzeniem jadłospisy posiłków dla poszczególnych placówek i dostarczać je Zamawiającemu oraz prowadzącym placówki oświatowe. Jadłospisy zawierać będą nazwę posiłku, gramaturę, kaloryczność, informację o alergernach.
  7. Jadłospisy ustalane będą przez Wykonawcę we współpracy z wykwalifikowanym dietetykiem, którego posiada w swych zasobach kadrowych, bądź z którym podpisaną ma umowę o współpracy.
  8. W razie specjalnych wskazań medycznych w zakresie alergii i diet uczniów dożywianych Wykonawca ma obowiązek dostosować jadłospis dla tych dzieci w oparciu o wskazania.

Termin wykonywania zamówienia

Zamówienie należy wykonywać w terminie od 03 stycznia 2022r.do 31 grudnia 2022 r.

Komunikacja zamawiającego z wykonawcami

  1. Komunikacja w niniejszym postępowaniu odbywać się będzie za pomocą operatora pocztowego wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe lub za pomocą poczty elektronicznej. W trakcie negocjacji komunikacja może być również prowadzona ustnie.
  2. Osobą wyznaczoną przez zamawiającego do kontaktu z wykonawcami jest Joanna Kleszyk – Kierownik GOPS.

Miejsce i termin składania i otwarcia ofert

  1. Ofertę należy złożyć w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy, znajdującego się pod adresem: ul. Samorządowa 2, 38-321 Moszczenica, w terminie do 16 grudnia 2021 r., do godziny 11.00
  2. Otwarcie ofert nastąpi w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy, znajdującego się pod adresem: ul. Samorządowa 2, 38-321 Moszczenica, w pokoju nr 5 w dniu 16 grudnia 2021 r., o godzinie 12.00

 

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE ZAWARTE SĄ W ZAŁĄCZONYCH DOKUMENTACH

Załączniki:

Informacje

Liczba wyświetleń: 323
Utworzono dnia: 07.12.2021

Historia publikacji

  • 04.01.2022 10:49, Administrator
    Dodanie załącznika: Zawiadomienie o wyborze oferenta i podpisaniu umowy
  • 21.12.2021 18:27, Administrator
    Dodanie załącznika: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
  • 21.12.2021 18:26, Administrator
    Dodanie załącznika: Informacja o złożonych ofertach